Pir-i Gâlibî H.Gâlip Hasan Kuşçuoğlu (K. S.) Belgeseli
Pir-i Gâlibî H.Gâlip Hasan Kuşçuoğlu ( K. S. )
 
 
Haberler
  • 8 Kasım 2019 Cuma günü Mevlid Kandili olması münasebetiyle perşembe günü yapılan mutad zikir ile cuma günü yapılan bayanlar zikri tehir edilerek Kandil zikri ile birlikte yapılacaktır. Bilgi edinilmesi rica olunur. İstanbul Gâlibî Küllüyesi
  • Pir'imizin Sohbetlerini (İstanbul Gâlibî Külliyesinden) Video Galeri Bölümünden izleyebilirsiniz.
  • Ne demek Galibilik. Dünyada yaşamayı da Allah'ın emri üzerine bilen, zamana göre yaşamayı bilen, teknolojiden, medeniyetten kaçmayan, zamana göre İslam'ın şer'i hükümlerine müdrik, katılığa kaçmadan yaşayan, Allah'tan korkutarak yaşayan değil, sevdirerek yaşayan insan demek. Pir-i Galibi
  • ‘‘Ey inananlar Yahudi ve Hristiyanların Evliyalarını Evliya edinmeyin. Onlar bir birlerinin evliyasıdır. İçinizde onların evliyalarını evliya edinenler onlardandır. Allah zalimler toplumu doğru yola iletmez. Maide 51
  • Allah'ın istisnai yaratılmış seçkin kulları Emr-i İlahinin bekçileridir. Onların bazıları İrşada, bazıları ikaza, bazıları da İslaha vazifelidirler. Atatürk İslah vazifesi ile vazifeliydi. Şahidim.
 
 
 
Hava Durumu
İstanbul
ISTANBUL
Ankara
ANKARA
Antalya
ANTALYA
 
 
Linkler
Vakıflardan Sorumlu Başbakan Yardımcısı Sayın Bülent Arınç Beyefendi Ziyareti

VAKIFLARDAN SORUMLU BAŞBAKAN YARDIMCISI
 

SAYIN BÜLENT ARINÇ BEYEFENDİ
 

GALİBİ VAKIFLARI KURUCUSU
 

PİR EFENDİMİZ HACI GALİP HASAN KUŞÇUOĞLU (K.S)’NUN
 

 AHİRETE İRTİHALİNDEN DOLAYI
 

TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNMUŞTUR


Pirimiz Sultanımız Hacı Galip Kuşçuoğlu (K.s) ‘ nın kabri şerifini ziyaret edip dua ettikten sonra Galibi Vakfı İbadethanesi ve Külliyesi‘ni gezmiştir. Sayın Bülent Arınç’ın   dikkatle incelediği bölüm ise “TASAVVUF SERGİSİ VE MÜZESİ” olmuştur. Sayın Bülent Arınç büyük bir hayranlıkla izlediği sergi ve müze hakkında Mütevelli heyet başkanımız Sayın Atıf Uzunömeroğlu’ndan detaylı bilgeler almış ve hayranlığını ifade etmiştir.

 

Sayın Bülent Arınç Vakfımızın Faaliyetleri hakkında da  bilgi aldıktan sonra; Vakfımızın Kurucusu Pirimiz  Sultanımız Esseyit Eşşerif H.Galip Hasan Kuşçuoğlu’nun (K.s) Vakıf Senedimize özellikle yazdığı; "Vakfımız yevmil kıyame Ticaretle uğraşmaz, yasaktır, haramdır" maddesini takdirle karşılamıştır.

 

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE BAŞKANIMIZ DA ZİYARETE İŞTİRAK ETTİ

Beylikdüzü Belediye başkanımız Sayın Yusuf Uzun da beraberindeki heyetle ziyaretçilere refakat etti.. Sayın Uzun “Galibi Vakfı Kurucusu H.Galip Hasan Kuşçuoğlu’ (K.s.) nun  beldemizi tercih etmesi şahsim ve beldemiz için  çok büyük bir onurdur.” diyerek duygularını dile getirmiştir.

 

Galibi vakfının ve Galibilerin hiçbir menfaat gözetmeksizin sırf Allah rızası için yaptıkları hizmetleri takdirle izlediklerini belirten Sayın Uzun;  Allah rızası için yapılan ve bu kadar kısa  süre içinde beldemize kazandırdıkları güzide eserler ve faaliyetlerinden ötürü Mütevelli heyet başkanımıza teşekkür ederek bu eserlerin  beldemizin  değerine değer kattığını  ifade etmiştir...

 

MÜTEVELLİ HEYET BAŞKANIMIZDAN SAYIN BÜLENT ARINÇ’A ANLAMLI İKİ PLAKET

Pir efendimiz Cennet mekan Seyid ve Şerif Hacı Galip Hasan Kuşçuoğlu’ (K.s) nun  portresinin bulunduğu "Yetmiş iki milleti Bir gözle görmeyen, halka müderris olsa hakikate asidir" özdeyişini ihtiva eden bir plaketi Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanımız   Bakanımıza takdim etmiştir.

Ayrıca Bakanımıza Hz.Pir Efendimizin imzasını taşıyan VAKFIMIZ ANAYASASI diye ifade ettiği vakıf senedinin ilgili maddesi “VAKFIMIZIN ADI KULLANILARAK YEVMİL KIYAME TİCARET YAPILAMAZ, YASAKTIR, HARAMDIR… “ plaketi takdim edilmiştir.

Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu başkanımız kıymetli misafirlerimize teşekkür edip   kapıya kadar refakat etmiştir.

Gerek Galibi dervişlerinin gerekse Muhterem ziyaretçi zevatın büyük haz ve şevk aldığı ziyaretin tekrarını umar, Hz. Allah’ın yar ve yardımcıları olmasını dileriz.

Onlar bizleri onurlandırıp acımızı paylaştılar, Rabbimiz de onların geçmişine rahmet  eyleyip, tekrar acı göstermesin İnşaallah.

İSTANBUL GALİBİ KÜLTÜR EĞİTİM VE YARDIMLAŞMA VAKFI YÖNETİM KURULU